Drôtené šperky z ušlachtilej ocele

Antialergická stálofarebná ušlachtilá nerez oceľ.

Modrý achát a akvamarín - 31€


Drôtený šperk z nerezu so vsadeným modrým achátom a akvamarínovými korálkami.

Nebezky číry krištáľ - 28€


Svetlý labradorit  - 36 €

Náhrdelník z antialergickej ocele, nikdy nezkoroduje, bavlnené šnúky sú ručne stáčané, tepané zapínanie je tiež z nerezu. Náhredelník má jemný sivý odtieň, kameň je neobyčajný svetlo sivý labradorit, má naozaj krásnu farbu a na svetle žlté perleťové odlesky.


Machový achát - 36 €

Náhrdelník má v zložitom ornamente vsadený tmavo zelený machový achát, je skôr tyrkysovo zelený, tento druh achátu je typický tým, že máva zaujímavé machovité vzory, pohľad naň má neskutočnú hĺbku a konkrétne pri tomto mám pocit, že sa pozerám pod morskú hladinu.


Granát  India - 21 €

Náušničky z antialergickej nerez ocele, celé ručne robené, malinké korálky z indického granátu.


Hnedý achát - 25 €

Tmavohnedý achát v peknom kontraste s drôtom z chirurgickej ocele na elegantnej šnúrke. Tepané zapínanie z nealergického materiálu.

Červený jaspis - 23 €

Výrazne červený jaspis brekcia v chirurgickej oceli. Menší rozkošný prívesok na nealergickej retiazke s ručne robeným zapínaním.

Hnedý achát - 30 €

Originálny vintage náhrdelník z chirurgickej ocele, techika drôtikovania, na antialergickej retiazke. Krásny kúsok karamelovo hnedého achátu.
viac na  WWW.ELFSKESPERKY.WEBNODE.SKŽltý jaspis mookait


Labradorit


Labradorit - 36 €


Sodalit - 24 €


                   Drôtené náhrdelníky z nerezovej ocele

Len prednedávnom som sa vrátila k nerezovým drôtikom. Mám šťastie na dobrého dodávateľa tohto úžasného materiálu v tej najlepšej kvalite. Jeden z drôtov, ktoré vďaka tomu používam je tenučký skoro ako vlas. Tak vzniká šperk veľmi jemný s malinkými ornamentami a tvarmi. Niektoré kamienky sú tak krásne a nežné, že si vyžadujú takúto jemnosť. Nerezové drôty majú slabo sivastý odtieň a zachovávajú si svoj lesk. Môžem ich čistiť a leštiť donekonečna, nosiť na pokožke a nikdy nestratia svoju farbu. Po vytepaní ostanú velmi pevné a trvácne. Čo je však najdôležitejšie - sú vhodné pre alergikov a nevyvolávajú kožné reakcie.Labradorit

Masívny bohato zdobený náhrdelník so sivým veľkým labradoritom. Pri pohľade z boku krásne labradorizuje, mení farbu do modra. Ručne robené bavlnené šnúrky, tepané zapínanie, všetko z antialergickéj nerezovej ocele.
Zelený achát

Trochu extravagantný slávnostný náhrdelník na nerezovej retiazke zo starostlivo vyberaného pekne zeleného achátu. Detailné ornamenty z antialergickéj nerezovej ocele.

Nefritové náušničky - 26 €

Jemne a detailne vypracované náušnice s nádhernými kúskami jadeitu, výraznej zelenej farby a s malinkými korálkami z hematitu. Nerezová ocel, nerezové a antialergické je aj zapínanie.

Sodalit

Sodalit v peknej tmavomodrej farbe s elegantným vzorom, môže byť na retiazke, alebo zavesený na nerezovom ornamente. Ten je navlečený na pamäťovom čiernom drôte.


KOLEKCIA - DECEMBER  2016


Karneol

13.01.2017

Starostlivo vyberaný velmi pekne sfarbený karneol s jemnými hnedými žilkami, je vsadený do nerezového drôtu technikou drôtikovania. Náhrdelník je celý z antialergickeho nerezového materiálu, ktorý nekdy nezmení svoj odtieň.

Indiánske oko

13.01.2017

Pánsky prívesok z naozaj krásneho kúsku kameňa indiánske oko, kameň má zaujmavú sivo perleťovú kresbu na okraji. Opletaný tenkým nerezovým drôtom, na pánskej koženke, alebo na retiazke z nerezovej ocele.

Ručne robený drôtený prívesok na retiazke s krásne tvarovaným krištáľom. Retiazka, zapínanie, drôtiky, všetko z antialergickej nerezovej ocele. Materiál ve velmi trvácny a nikdy nezmení svoj odtieň.

Ručne robený náhrdelník technikou drôtikovania s jemným belasým kamienkom Chalcedon. Retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Je stálofarebná a nikdy nezmení odtie.

Tento náhrdelník je vlastne obojstranný, zaujímavý z oboch strán, retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Priehľadný kameň Záhneda je vsadený do jemných detailov z drôtikov tenkých ako vlas.

Nové techniky a jemné spracovanie

Pred časom sa mi na pravidelnej a mnou velmi obľúbenej výstave minerálov dostalo do rúk zopár nových kúskov kameňov z celého sveta. Nenakupovala som len tak ledabolo. Na takýchto akciách som síce ako vo vytržení a ochkám / samozrejme nie nahlas / pri každom stole.. kamienky však vyberám veľmi starostlivo a s rozvahou. Odchádzala som so šťastím a dobrým pocitom, pretože niektore kúsky sú naozaj výnimočné.

Výnimočné som im chcela dopriať i spracovanie, pri každom z náhrdelníkov som dlho rozmýšľala nad tecnikou jeho vyhotovenia. Všetky kamienky majú akoby svoju dušu a sú niečim špecifické. Pre chryzokol som vymyslela netradičnú trochu tvrdú techniku, bronzit sa hodí viac pre pánov, heliotrop si žiada design trochu v "paleo" štýle, zelený nefrit je ako nájdený vo vílom lese, na masívnejši nádherne tmavý sodalit som použila pevnejší materiál a očarujúci granát som vsádzala obzvlášť jemne a precízne. Ďalej sa už len kochajte a ak si nevyberiete aspoň sa pohľadom potešte.


Pre pokračovanie medenej kolekcie listujte na "staršie články" alebo do Galérie šperkov.Galéria drôtených šperkov. Autorské šperky s minerálmi. Šperky s kameňom vytvárané technikou drôtikovania. Autorská tvorba Zirnitra.

Všetky šperky, texty a fotografie na stránkach sú mojou autorskou prácou a v zmysle autorského zákona č. 185/2015z.z. ( v znení č. 125/2016 z.z.) je ich kopírovanie a distribúcia bez súhlasu autora zakázaná.