Na čom pracujem


Turmalín je výnimočný a jedinečný kameň, nemá nikdy nepriaznivé účinky a pôsobí vždy v prospech svojho nositeľa. Odstraňuje strach a stres. Prináša mier a lásku. Posiluje imunitu. Predstavujem vám hneď dva šperky z tohto krásneho čierneho kameňa. Jeden je hladký tromlovaný v obľúbenom tvare, druhý v prirodzenej surovej forme, vhodný i ako pánsky prívesok.Všetky šperky na tejto podstránke by mali byť  k dispozícii,  sady s korálkami z minerálov hotové do štyri až päť dní.  Na ich dostupnosť sa ale prosím informujte, pretože by mohli byť rezervované. Naďalej pre vás tvorím i na objednávku, z kamienka nového, vybraného podľa želania. Taketo objednávky su hotové väčšinou do desať dní. 


Rada vás privítam na svojej facebook stránke ZIRNITRA, kde mi môžete napísať žiadosť o vytvorenie osobného šperku na mieru.


SADA  AVENTURÍN


Masívny náhrdelník z pevných nerezových drôtov. Aventurín je kameň šťastia, ktorý nás tlačí dopredu. Prináša bohatstvo a prosperitu. Avanturín uvolní staré krivdy, sklamania a zaužívané zvyky, tým nám výrazne pomáha napredovať a rásť. Prináša optimizmus a chuť do života, zvyšuje kreativitu a eliminuje strach z nového. Podnecuje optimizmus a zmysel pre humor, pomáha prijímať myšlienky druhých. Minerál je silne viazaný k zemi, dokáže odbúrať elektromagnetický smog a zjemňovať pôsobenie v zlých geopatogénnych zónach. Pomáha v manželských sporoch a upokojuje hyperaktívne deti. Navodzuje rozvahu a vnútorný pokoj.Labradority sú často obyčajné a nenápadné šedé kamene. Ak na ne však dopadne svetlo z určitého uhla, ukáže sa nám dúha. Každý je iný, inych farieb. Tiež je to jeden z najsilnejších ochrancov a čistič duše.   Mini  prívesky

Samostatné, malé a dôkladne vypracované prívesky s mojim originálnym autorským dizajnom. Je možné použiť rôzne druhy minerálov, na ktorých dostupnosť sa prosím opýtajte. 

SODALIT

Krásne modrý sodalit v sade - náhrdelník a náušnice, nerezový drôtik a komponenty z chirurgickej ocele. Táto farba minerálu sa veľmi pekne hodí k striebornej farbe drôtu.

Pomáha ľuďom, ktorí lietajú v oblakoch. Upokojuje a uzemňuje. Prekonáva strach a úzkosti. Podnecuje odvahu a pomáha svojmu nositeľovi mať sa rád takým, aký je. Lieči pocity viny a obavy. Pre svoju farebnosť sa mu hovorí aj Modrá princezná.


SADA FLUORIT

Prívesok s kamienkom fluorit a farebne doladené náušnice zo svetlého aventurínu. Často prikladám k náhrdelníku náušničky farebne podobné avšak z iného minerálu ako je samotný prívesok.

Tým, že sú kamienky alebo korálky do náušníc menšie, mávajú i svetlejšiu, často veľmi nevýraznú farbu, keď chcem použiť rovnaký kameň ako v náhrdelníku.

RUŽENÍN

Ruženín, často nazývaný aj "kameň lásky", je jeden z mála krásne ružových minerálov. Jeho energetická charakteristika je založená na bezbodmienečnej láske, ktorá otvára srdcovú čakru. Jeho ružová farba je ukážkou rozmanitosti kremeňa. Má vysokú energetiku.

Pomôže vám údajne nájsť pravú lásku. Pomáha otvárať nielen vlastnú srdcovú čakru, ale i v tom, aby ste videli to najlepšie v druhých. Bude rezonovať svojou energiu lásky do okolia, aby pomohol všetkým vašim blízkym a rodine.

Má silné účinky pre podporu vášho emočného uzdravenia, napomáha liečiť problémy so vzťahmi. Prináša šťastie, lásku, romantické pocity a zmyselnosť. Rozpúšťa vzdor, hnev a negatívne pocity. Pomáha čistiť a upokojiť myšlienky, vo vypätých situáciách a v zlom období života. S ruženínom ľahšie prekonáte traumatické zážitky a ťažké smutné udalosti, ktoré vás postretli. Posilňuje slabé srdce a zlepšuje krvný obeh.

KRIŠTÁĽ

Jednoduchý elegantný prívesok. Len krásne číry krištáľ a drôty.

Vločkový obsidián

Asymetrický zaujímavý prívesok s obsidiánom.Drôtované srdiečka


Romantické drôtikované prívesky s malými brúsenými kamienkami. Trvácny nerezový materiál, vo svojej lesklej podobe ostane prakticky navždy. Vhodný pre alergikov.


Jadeity v tvare srdca

Sety šperkov v tvare srdiečok, na objednávku je možné ich do týždňa vyrobiť. V ponuke je jadeit svetlý a jadeit krásne tmavo zelený. 
Acháty na dlhom náhrdelníku.

Dlhé elegantné náhrdelníky s korálkami - plastové, sklené, drevené a hematitové. Ako prívesok je použitý achátový plát odrôtovaný nerez drôtom. Šedý náhrdelník je na zapínanie a hnedý so strapcom má nastavitelnú dĺžku.

Krištáľ - PREDANÝ

Náhrdelník už má svoju majiteľku, no je možné vyrobiť rovnaký.

Liečivý horský krištáľ omotaný nerezovými drôtmi. Hypoalergénny a stálofarebný materiál a chirurgická retiazka. Inšpirovali ma ľudové vzory.NÁUŠNICE

K niektorým náučničkam je možné dorobiť i prívesok.

AMETYST

TIGRIE OKO MILTICOLOR

AKVAMARÍN

SADY

PRÍVESOK, RETIAZKA A NÁUŠNICE
Sada s perlami shell, originálny pevný vzor, majú skôr maslovú farbu, čo im ale neuberá na kráse, Vhodné ako šperk pre nevestu.


Žiarivá sada s citrínmi vytvorená z nerezových drôtov dvoch hrúbok a chirurgických komponentov.Ametystová súprava z môjho obľúbeného drôteného vzoru. Všetky materiály, ktoré používam nekorodujú a sú vhodné pre alergikov.TYRKYS

Korálky z pravého tyrkysu a nerezový materiál.FARBENÝ HOWLIT

Howlity sú takmer vždy dofarbované, preto majú krásne pestré farby.Vytvorila som si jedinečný dizajn pre jednoduché elegantné náušničky zladené s príveskom, na ktoré sa dá použiť prakticky akákoľvek korálka z minerálu. Už sa mi takto dostal pod ruky korál, akvamarín, aventurín, ametyst, acháty, ruženíny alebo modrý a červený pieskovec. Krásne ukážu i rôzne farbené howlity či romantické rekonštruované perly. K náušniciam vytváram i prívesky rovnakého tvaru, ktoré na tenkej chirurgickej retiazke pôsobia velmi jemne.


ACHÁT

Tyrkysový achát so zaujímavým vzorom.


RUŽENÍN

Romantické ruženíny.


UNAKIT

Krásne zelený unakit.Sada so zaujímavým modrým kamienkom dumortierit. Precízny zložitý vzor.Krásne čierny ónyx, decentná a elegantná sada s napichovacími náušničkami.Granát má zvláštny neodolatelný lesk a temne bordovú farbu. S tiež napichovacími náušnicami.
Šperky z červených kamienkov.

Vhodné ako romantický darček. Malé guličky sú červený korál. Väčšie guličky ako náušnice sú z červeného howlitu a drôtované srdce na retiazke je  tiež z červeného howlitu.Sada s krásne modrými sodalitmi.Temne bordové granáty v zložitom vzore v nerezových drôtikoch.Granát s druhým vzorom, napichovacie náušničky .ĎALŠIE NOVÉ NÁUŠNIČKY

Červený korál 


Zelený jadeit 

Skamenelé drevo 


Citrín 

Labradorit 


Amazonit