Aktuálne v ponuke

Všetky šperky na tejto podstránke by mali byť  k dispozícii,  sady s korálkami z minerálov hotové do štyri až päť dní.  Na ich dostupnosť sa ale prosím informujte, pretože by mohli byť rezervované. Naďalej pre vás tvorím i na objednávku, z kamienka nového, vybraného podľa želania. Taketo objednávky su hotové väčšinou do desať dní.

Minerál LABRADORIT momentálne nie je dostupný.


Turmalín je výnimočný a jedinečný kameň, nemá nikdy nepriaznivé účinky a pôsobí vždy v prospech svojho nositeľa. Odstraňuje strach a stres. Prináša mier a lásku. Posiluje imunitu. Predstavujem vám hneď dva šperky z tohto krásneho čierneho kameňa. Jeden je hladký tromlovaný v obľúbenom tvare, druhý v prirodzenej surovej forme, vhodný i ako pánsky prívesok.Rada vás privítam na svojej facebook stránke ZIRNITRA, kde mi môžete napísať žiadosť o vytvorenie osobného šperku na mieru.


SADA  AVENTURÍN - PREDANÁ 


Masívny náhrdelník z pevných nerezových drôtov. Aventurín je kameň šťastia, ktorý nás tlačí dopredu. Prináša bohatstvo a prosperitu. Avanturín uvolní staré krivdy, sklamania a zaužívané zvyky, tým nám výrazne pomáha napredovať a rásť. Prináša optimizmus a chuť do života, zvyšuje kreativitu a eliminuje strach z nového. Podnecuje optimizmus a zmysel pre humor, pomáha prijímať myšlienky druhých. Minerál je silne viazaný k zemi, dokáže odbúrať elektromagnetický smog a zjemňovať pôsobenie v zlých geopatogénnych zónach. Pomáha v manželských sporoch a upokojuje hyperaktívne deti. Navodzuje rozvahu a vnútorný pokoj.Labradority sú často obyčajné a nenápadné šedé kamene. Ak na ne však dopadne svetlo z určitého uhla, ukáže sa nám dúha. Každý je iný, inych farieb. Tiež je to jeden z najsilnejších ochrancov a čistič duše.   Mini  prívesky

Samostatné, malé a dôkladne vypracované prívesky s mojim originálnym autorským dizajnom. Je možné použiť rôzne druhy minerálov, na ktorých dostupnosť sa prosím opýtajte. 


14.00Náušnice


LAPIS LAZULI - PREDANÝ 

Lapis je jedným z najvyhľadávanejších kameňov pre jeho kráľovsky modrú farbu. Tú mu dáva azurit. V minulosti sa rozdrvený prášok z lapisu používal ako modrý pigment do farby pre maľbu veľkých diel. Práve z neho pochádza Da Vinciho nesmrteľná modrá. Azuritová modrá je tiež symbolom kráľovskej rodiny a cti. I zlatý sarkofág Tutanchamóna bol vykladaný lapisom, ako aj iné dôležité predmety zo starovekého Egypta.


V Perzii a v kolumbovskej dobe bol považovaný za kameň tmavej hviezdnej noci.Lapis Lazuli je univerzálnym symbolom múdrosti a pravdy. Je tvorený niekoľkými minerálmi - lazurit, sodalit, kalcit a jemné tmavé trblietavé kúsky pyritu. Tie ho často odlišujú od iných zamenitelných kamienkov. V budhistickej viere je odporúčaný ako očistný, prinášajúsi vnútorný pokoj a oslobodenie od negatívnych myšlienok.

Stimuluje múdrosť a dobrý úsudok. Je to minerál vhodný pre manažérov, podnikateľov, psychológov a spisovateľov. Pomáha v intelektuálnych analýzach, stimuluje túžbu po poznaní, porozumení a je mimoriadne osožný pri procesoch učenia. Prináša harmóniu vo vzťahoch, je kameňom priateľstva.AMETRÍN - PREDANÝ 


Jemný náhrdelník s ametrínom a náušničky so svetlým ametystom. Ametrín je spojenie ametystu a citrínu, má krásne fialové číre farby.ACHÁT BOTSWANA

Nenápadný ružovkastý kamienok je achát botswana. Dopriala som mu výraznejší elegantný vzor. Pri tvorbe často použivam lipové listy, náš krásny slovenský symbol.

VLOČKOVY OBSIDIÁN

Asymetrický zaujímavý prívesok s obsidiánom.MESAČNÝ KAMEŇ

Aj nenápadné kamienky si zaslúžia byť stredobodom pozornosti. Ako tento mesačný kameň. Pre dámy, ktoré preferujú decentné farby. Mesačný kameň býva často svetlý, adulár dúhovo biely. Tento ma zaujal svojim perleťovým povrchom a ružovo hnedým odtieňom.JADEITY V TVARE SRDCA

Sety šperkov v tvare srdiečok, na objednávku je možné ich do týždňa vyrobiť. V ponuke je jadeit svetlý a jadeit krásne tmavo zelený. 

Acháty na dlhom náhrdelníku.

Dlhé elegantné náhrdelníky s korálkami - plastové, sklené, drevené a hematitové. Ako prívesok je použitý achátový plát odrôtovaný nerez drôtom. Šedý náhrdelník je na zapínanie a hnedý so strapcom má nastavitelnú dĺžku.


SADY S NÁRAMKOM

Najtenšie drôtiky vytvárajú takto nežný efekt. Vytvorila som dve sady z veľmi jemného, no pevného materiálu. Drôtikov tenučkej hrúbky. Šperk tak pôsobí krásne žensky. K náušničkam a náhrdelníku som doladila i náramok. Všetky dĺžky sa dajú prispôsobiť.


Guličkové sety stoja - jedna položka - 14,00€, dve položky - 24,00€, tri položky - 30,00€

NÁUŠNICE

K niektorým náučničkam je možné dorobiť i prívesok.

14.00

AMETYST

TIGRIE OKO MILTICOLOR

AKVAMARÍN

SADY

PRÍVESOK, RETIAZKA A NÁUŠNICE

24.00Sada s perlami shell, originálny pevný vzor, majú skôr maslovú farbu, čo im ale neuberá na kráse, Vhodné ako šperk pre nevestu.


Žiarivá sada s citrínmi vytvorená z nerezových drôtov dvoch hrúbok a chirurgických komponentov.Ametystová súprava z môjho obľúbeného drôteného vzoru. Všetky materiály, ktoré používam nekorodujú a sú vhodné pre alergikov.TYRKYS

Korálky z pravého tyrkysu a nerezový materiál.FARBENÝ HOWLIT

Howlity sú takmer vždy dofarbované, preto majú krásne pestré farby.Vytvorila som si jedinečný dizajn pre jednoduché elegantné náušničky zladené s príveskom, na ktoré sa dá použiť prakticky akákoľvek korálka z minerálu. Už sa mi takto dostal pod ruky korál, akvamarín, aventurín, ametyst, acháty, ruženíny alebo modrý a červený pieskovec. Krásne ukážu i rôzne farbené howlity či romantické rekonštruované perly. K náušniciam vytváram i prívesky rovnakého tvaru, ktoré na tenkej chirurgickej retiazke pôsobia velmi jemne.


ACHÁT

Tyrkysový achát so zaujímavým vzorom.


RUŽENÍN

Romantické ruženíny.


UNAKIT

Krásne zelený unakit.Sada so zaujímavým modrým kamienkom dumortierit. Precízny zložitý vzor.Krásne čierny ónyx, decentná a elegantná sada s napichovacími náušničkami.Granát má zvláštny neodolatelný lesk a temne bordovú farbu. S tiež napichovacími náušnicami.
Červené zaláskované sadyŠperky z červených kamienkov.

Vhodné ako romantický darček. Malé guličky sú červený korál. Väčšie guličky ako náušnice sú z červeného howlitu a drôtované srdce na retiazke je  tiež z červeného howlitu.Sada s krásne modrými sodalitmi.Temne bordové granáty v zložitom vzore v nerezových drôtikoch.Granát s druhým vzorom, napichovacie náušničky .ĎALŠIE NOVÉ NÁUŠNIČKY

Červený korál 


Zelený jadeit 

Skamenelé drevo 


Citrín 

Labradorit 


Amazonit 


Každý šperk s náhrdelníkom vám príde v darčekovej krabičke.