.

.

.

.

.

Náhrdelníky


Opýtajte sa prosím vopred či je šperk, ktorý sa vám páči dostupný, pretože výrobky sú originály, nie je možné vyrobiť dva rovnaké a mnohé náhrdelniky už majú svoju majiteľku. 

Väčšina šperkov na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a pravdepodobne už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia ako ukážka mojej tvorby. Rada vám spravím šperk z kameňa nového, ktorý mám k dispozícii alebo podľa vašeho výberu z kamienkov, ktoré sú však dostupné na trhu. Výroba takejto objednávky trvá do 10 dní.


Stále pre vás s radosťou a veľkým nadšením tvorím nové veci. Výroba šperkov je často časovo náročná a pre každý jeden výrobok odlišná. Tomuto je prispôsobená i cena hotového výrobku.

Náhrdelník stojí od 28€ do 42€, podľa časovej náročnosti. Náušníce 15€. 


Cena môže byť v niektorých prípadoch vyššia, ak by sa jednalo o výrazne väčší alebo drahší minerál.


Anjelské vlasy

Nenápadný, no krásne lesklý, kameň s názvom sagenit, hovorí sa mu i anjelské vlasy. Zvolila som pre tento masívny minerál, pre oba, veľký a nápadný vzor. Vznikli tak dva naozaj originálne neprehliadnuteľné šperky.


Chalcedón

Malý chalcedón omotaný zložitým vzorom, sú k nemu náušničky s minerálom angelit, aby sa farbene pekne hodili.

Karneol a Aventurín

Tieto srdcové tvary dosiahnem svojim vlastným autorským postupom a vytvorím tak jedinečný šperkový tvar s jemným vzorom.AmetystAmetyst a fluorit

Pre milovníkov fialovej som s láskou vyrobila dva výrazné náhrdelníky - veľký ametyst chevron, pochádza z Južnej Afriky a máva výraznú nepriehľadnú farbu s bielymi stopami. Je to výrazne ochranný minerál, pomáha proti urieknutiu. Podporuje v nás lásku, obetavosť a túžbu pomáhať druhým. Podporuje mystické videnia, sny a vieru v krásnu budúcnosť.


Druhý, menší kamienok je pekne fialový fluorit, býva zelený až fialový s dúhovým vzorom a s matnou priesvitnosťou. Zvyšuje sebavedomie, podporuje sústredenie, ochraňuje a upokojuje. Opätovne dodá svojmu nositeľovi stratenú rovnováhu medzi telom a dušou.

K obom sú samozrejme jemné ametystové náušničky. Šperky sú vyrobené technikou drôtikovania z tenkých nerezových drôtov a chirurgických komponentov.


Kalcit

Zaujímavé kalcity rôznych odtieňov, krásne žltý set i veľký zdobený prívesok.Kalcit je bežný i veľmi zvláštny minerál. Používaný v dávnej minulosti moreplavcami pri navigácii, vravelo sa mu i slnečný kameň. Jednou z jeho vlastností je i to, že vzor vytvorený zo zadnej strany opticky zdvojuje.

Ruženíny

S láskou vyrobené tri jemné ružové sety. Vytvorila som ich technikou drôtikovania z nerezových drôtov. Dala som im trochu iné vzory ako obyčajne, špeciálne špirálky a lískočky, každý z nich je preto originál.


Ruženín je jeden z najobľubenejších minerálov. Má silné účinky pre podporu vášho emočného uzdravenia, napomáha liečiť problémy so vzťahmi. Prináša šťastie, lásku a priateľstvá. Rozpúšťa vzdor, hnev a negatívne pocity. Pomáha čistiť a upokojiť myšlienky vo vypätých situáciách a v zlom období života. S ruženínom ľahšie prekonáte traumatické zážitky a ťažké smutné udalosti, ktoré vás postretli. Posilňuje slabé srdce a zlepšuje krvný obeh.

RUŽOVÝ MESAČNÝ KAMEŇ

Srdce z howlitu

Tento setík robím veľmi rada. Mnohým sa páči a je častým darčekom pre manželky či priateľky. Prívesok je farbený howlit a náušnice tiež howlit alebo často krásne červený korál.

Cena sady - 30€


Tieto srdiečkové sety je možné na objednávku vyrobiť do týždňa.


Tieto dva náhrdelníky sú trochu iné ako ostatné, chcela som vytvoriť veľmi romantický vzor z vlniek a špirálok, s miniatúrnymi chirurgickými korálkami. Pôsobia nežne a žensky. Kamienky sú obsidián mokka a zaujímavý hnedo červený machový achát.

Labradorit

Labradority sú väčšinou ploské modré až zelené kabošony. I také niekedy robievam. Tento kameň ma však zaujal svojou neobyčajnou farbou a tvarom. Je málo opracovaný, skôr surový, takéto kamienky mám pri tvorbe radšej pre ich originalitu.

Amazonit


Vzor, ktorý často používam, husto a zložite omotaný okolo minerálu amazonit. Má veľmi peknú modro zelenú jemnú farbu.Turmalín je výnimočný a jedinečný kameň, nemá nikdy nepriaznivé účinky a pôsobí vždy v prospech svojho nositeľa. Odstraňuje strach a stres. Prináša mier a lásku. Posiluje imunitu. Predstavujem vám hneď dva šperky z tohto krásneho čierneho kameňa. Jeden je hladký tromlovaný v obľúbenom tvare, druhý v prirodzenej surovej forme, vhodný i ako pánsky prívesok.


Jaspis epidot

Pre túto sadu som použila kamienky s veľmi peknou olivovo zelenou farbou. Je to jaspis epidot v prívesku a zelený lapis lazuli v náušničkach. V sade nie sú rovnaké minerály, no naozaj krásne spolu ladia. Vytvorená je z hrubšieho nerez drôtu, takže je šperk veľmi pevný a trvácny. Stále lesklý.

Jaspis je kameň uzemnenia a stability. Jeho čistiaci efekt upokojuje a lieči auru. Je nápomocný pri liečebných procesoch, po operácii a v rekonvalescencii. Obnovuje silu a vitalitu. Je kameňom odvahy, podporuje odhodlanie a húževnatosť. Tiež prináša citlivosť, emocionálne lieči, dodáva láskavosť a pohodlie. Pomáha liečiť smútok.


Veľké červené minerály sa krásne hodia k striebornej farbe drôtu. Väčsinou sú to acháty alebo karneol.SODALITY


Dve špeciálne sady s rovnakým druhom minerálu. Sodality mávajú niekoľko farebných odtieňov. Od svetej belasej cez kráľovsky modrú až po tmavú až čierno modrú. So striebornou farbou drôtikov všetky pekne ladia a ako súprava sú neprehliadnuteľné.MESAČNÝ KAMEŇ

Aj nenápadné kamienky si zaslúžia byť stredobodom pozornosti. Ako tento mesačný kameň. Pre dámy, ktoré preferujú decentné farby. Mesačný kameň býva často svetlý, adulár dúhovo biely. Tento ma zaujal svojim perleťovým povrchom a ružovo hnedým odtieňom.

JADEITY V TVARE SRDCA


Sety šperkov v tvare srdiečok, na objednávku je možné ich do týždňa vyrobiť. V ponuke je jadeit svetlý a jadeit krásne tmavo zelený. 

HNEDÝ ACHÁT

Súprava s krásnym hnedým achátovym plátom a achátovymi naušnicami. Chcela som vytvoriť veľký a výrazný šperk, ktorý ostane naozaj neprehliadnutelný. Acháty nám pomáhajú udržať si pokoru, rozvahu a rovnováhu v každodennom živote, dodávajú nám odvahu a výdrž, prinášaju úspech a dlhý život. Pomáhajú rozlišovať pravých priateľov od tých falošných, podporujú fantáziu, kreativitu, vytrvalosť i dôveru vo vlastné schopnosti. Pomáhajú nám nájsť pri komunikácií tie správne slová, hľadanie pravdy i spracovať kritiku či nepríjemné situácie.


Labradorit

Šperk z úžasného svetlého labradoritu. Tieto kamienky ma vedia vždy prekvapiť svojimi dúhovymi farbami, menia sa od žltej cez zelenú a prechádzajú do tyrkysovo modrej. Labradorit je mystický a ochranný kameň. Navodzuje pokoj v duši, potláča strach, neistotu, depresie a stres, upokojuje myseľ. Je kameňom premeny a je veľmi nápomocný v dobe veľkých životných zmien. Prináša silu a vytrvalosť. Pomáha prekonávať sklamania z minulosti a ochraňuje pred útokmi všetkého negatívneho z okolia, pred takzvanými energetickými upírmi či pred urieknutím.  Priťahuje šťastie a zlepšuje kreativitu a nápaditosť. Labradorit je kameň "individualista", preto ho treba nosiť samostatne, nie s inými minerálmi.
Môj nový drôtovaný prívesok je z nerezových drôtikov, je to veľmi pevný materiál, ktorý nemení svoj lesk a farbu.
Zavesený je na tenučkej chirurgickéj retiazke. Ako pre náušničky som zvolila kamienok tigrie oko multicolor tentokrát v sivom prevedení, k prívesku sa krásne hodia.
Zelený granát

Kamienok  s krásne zelenou farbou a zaujímavou štruktúrou vsadený do zložitého vzoru z drôtov. Použila som tvrdý a trvácny materiál, vhodný i pre alergikov. Minerál je zelený granát z Tanzánie, ktorý pomáha potlačiť smútok a depresie. Jeho povrch je nerovný, je to skôr kameň v surovom stave, pôsobí viac prírodne.

Náušničky som doladila farebne, použitý je kamienok tigrie oko multicolor. Všetko je z nerezovej a chirurgickej ocele.   


Modré sadySýto modré kombinácie z minerálov sodalit alebo lapis lazuli.
Verdity


Verdity mi už dávnejšie učarovali. Pochádzaju z Afriky, Zimbabwe a vždy sú úžasne zelené. Nestretám ich často, no ak nejaký nájdem vždy ma dostane. Tieto majú nádherné farby, sú ako maľované. Vytváram im vzor s jednoduchými líniami, čistých tvarov, aby som neprebila čarovné kresby tohto kamienka. Ako obyčajne - nerezová a chirurgická oceľ.
ŽLTÝ JASPIS

Sada so žltým jaspisom, na naušnicky je použité skamenelé drevo, ktoré sa k prívesku dokonale farebne hodí.

SODALIT

Súprava s kráľovsky modrým sodalitom.


Jemné pastelové odtiene


Ametysty, ruženíny, aqua aura a akvamarín
FLUORIT

Fluorit so zaujímavým vzorom a doladenými náušničkami.


RUŽENÍN


Ruženín najoblúbenejší kameň lásky, z tohto kamienka sú veľmi pekné sady, dajú sa i s náušničkami či náramkom.
AVENTURÍN

Veľmi pekná farba aventurínu, nie tak častá, dokonale ladí so striebornou farbou drôtu. Šperk veľký a masívny z hrubších drôtov.

Labradority


Labradority majú každý inú kombináciu farieb. Je takmer nemožné nájsť dva rovnaké kusy. Preto sú všetky výrobky z nich jedinečné a originálne.


Trochu orientálny vzor s nádherne žltým jaspisom.Pekný kúsok kamienka v nerezovej oceli. Jaspis epidot máva pekné odtiene zelenej.
Jadeit


Elegantný vintage prívesok na tenučkej retiazke, prepracovaný s lístočkami a malými turmalínovymi koralkami. Kamienok je nefrit jadeit. 


Ametyst


Tento nádherný ametyst sa mi dostal do rúk náhodou a ďalší taký už asi nenájdem. Prívesok, ktorý je z neho je preto naozaj výnimočný.


Acháty a jaspis


Trojica kamienkov v zemitých farbách, dva hnedé acháty, jeden tmavý, na svetle jemne priesvitný, druhý svetlý - karamelovo hnedý a výrazne červený brekciový jaspis. Vintage sada z chirurgickej ocele.


Krásny veľký ruženín opletaný nerezovým drôtom.
Záhneda s jemným secesným vzorom. 
Modrý achátNáhrdelník s achátom. Kamienok je pekný kus modrého dendrického achátu. Technika drôtikovania z tenučkých drôtov. Milé detaily s lístočkami ako pre vílu či elfa.

Použitý materiál je hypoalergénny a nikdy nekoroduje. Je to nerezový drôt a chirurgická oceľ.

Ručne robené zapínanie, tenká chirurgická retiazka.Žltý jaspisMasívna súprava s príveskom z horčicovo žltého jaspisu, použité sú hrubšie drotiky a zložitý vzor. Náušnice sú s jaspismi mookait, ten máva krásne výrazné farby, od bordovej cez staroružovú až po takúto krásne žltú. Všetky časti sú z chirurgickej stálofarebnej nerez ocele.  
Pokračujem kolekciou trochu vintage.

Je inšpirovaná secesiou, všetky moje šperky sú vlastne v tomto duchu i preto, že je to moje najoblúbenejšie obdobie zo všetkých umeleckých smerov. Vzory spojené s prírodou pripomínajú úchvatné elfské ornamenty.

Tieto dva kamienky sú unakit a akvamarín, no dajú sa vyrobiť i z iných minerálov.


Zelený chalcedón


Chalcedón býva väčšinou svetlo modrý. Tu som použila zelený, vsadila ho do výrazného veľkého ornamentu.

  Avanturíny


Jaspis mookaitMookaity majú veľmi pekné výrazné farby. Od žltej cez tmavo ružovú až po bordovú. Rôzne farby a tvary mookaitov zaručujú, že každý jeden prívesok z nich bude originál.


Citrín


Veľký citrín v mojom obľúbenom secesnom vzore. Ako takmer všetky moje výrobky i tento je z ušľachtilej nerez ocele, doplnený je o malé tepané lístočky a korálku z opalitu.Hnedý achát, mookait, granátTáto sada nebola z jedného druhu minerálu a predsa sa dala krásne spoločne zladiť. V nárdelníku je vsadený hnedý achát, náušnice sú z jaspisu mookait a v jemnom náramku korálky z granátu.

Rada vás privítam na svojej facebook stránke ZIRNITRA, kde mi môžete napísať žiadosť o vytvorenie šperku na mieru. 


Opýtajte sa prosím vopred či je šperk, ktorý sa vám páči dostupný, pretože výrobky sú originály, nie je možné vyrobiť dva rovnaké a mnohé náhrdelníky už majú svoju majiteľku. 

Niektoré šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a už pravdepodobne nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby. Napíšte mi a objednajte si niečo nové, originálne a jedinečné. Používaný materiál je vhodný pre alergikov a nekoroduje. Drôty z nerezovej ocele rôznych hrúbok, ostaté komponenty z kvalitnej chirurgickej ocele.  Nie je možné vyrobiť dva rovnaké prívesky, ani podobné, pretože kamienky majú nepravidelný tvar.

Rada vám spravím šperk z kameňa nového, ktorý mám k dispozícii alebo podľa vašeho výberu z kamienkov, ktoré sú však dostupné na trhu. Výroba takejto objednávky trvá do 10 dní.