Galéria šperkov


Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku
a pravdepodobne už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby.  
.

Každý jeden šperk je originál, rovnako brúsené kabošony používam velmi málo a moje prívesky sú z kameňov prirodzeného nepravidelného tvaru. Preto nikdy nevyrobím dva rovnaké kusy. 

.
Aktuálne dostupné výrobky zasielam do dvoch dní od pripísania platby na účet. Šperk nový, na objednávku, vyrábam po vzájomnej komunikácii a výbere kamienka. Čas výroby sa nadá urýchliť, väčšinou je to do desať dní.
.
Berte prosím na vedomie, že materiál, ktorý používam je prírodný, žiadny kus minerálu nie je dokonale hladký a čistý, majú nepravidelné tvary a odlišné farebné odtiene či vzory.


Modrý achát


Náhrdelník s achátom. Kamienok je pekný kus modrého dendrického achátu. Technika drôtikovania z tenučkých drôtov. Milé detaily s lístočkami ako pre vílu či elfa.

Použitý materiál je hypoalergénny a nikdy nekoroduje. Je to nerezový drôt a chirurgická oceľ.

Ručne robené zapínanie, tenká chirurgická retiazka.

Chalcedón

Belasý krásne čipkovaný chalcedón v drôte z ušľachtilej ocele, elegantný prívesok na retiazke. Šperk z vintage série so vsadeným modrým aventurínom.


Elegantný vintage prívesok na tenučkej retiazke, prepracovaný s lístočkami a malými turmalínovymi koralkami. Kamienok je nefrit jadeit.

Unakit a akvamarín


Unakit
Unakit

Pokračujem kolekciou trochu vintage. 

Je inšpirovaná secesiou, všetky moje šperky sú vlastne v tomto duchu i preto, že je to moje najoblúbenejšie obdobie zo všetkých umeleckých smerov. Vzory spojené s prírodou, úchvatné elfské ornamenty.

Tieto dva kamienky sú unakit a akvamarín, no dajú sa vyrobiť i z iných minerálov.Akvamarín
Akvamarín

Sodalit

Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ
Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ

Pekne sfarbený modrý sodalit v drôte z chirurgickej ocele. Náhrdelník je celý ručne robený s vymeniteľnou šnúrkou, môžete ho nosiť na modrej alebo čiernej stužke so zapínaním.
Sodalit
Sodalit

Jadeit


Náhrdelník Jadeit
Náhrdelník Jadeit

Krásny zelený jadeit v drôte z chirurgickej ocele s jemným zložitým vzorom.

Celý náhrdelník je antialergický a nikdy nezkoroduje. Na zapínaní je zavesená jadeitová korálka.

Veľký ametyst


                          

Použitý kameň je ametyst. 

Zložitým čipkovaným vzorovaním je vytvorený prívesok výrazneho vzhľadu.

Všetky časti sú z hypoalergénnej nerezovej oceľe. Nekoroduje a ostane navždy rovnako lesklá.


Aventurín a achát


Podobné farby no dva rozdielne kamene. 

Krásne tmavý aventurín vľavo,  máva jemné trblietavé čiastočky.

Tmavozelený achát srdcového tvaru.


Jemné pastelové kombinácie.Použitý je akvamarín, ruženín a krištáľ. Náušničky je možné dorobiť len v niektorých farbách.

Séria šperkov v jemných tónoch, číra ako sklo, nebovo belasá a nežne ružová. Šperky tak ženské ako sa len dá. V kombinácii so striebornou všetko pekne ladí.

Akvamarín
Akvamarín
Ruženín
Ruženín

Náhrdelníky so stuhami.

Citrín, mesačný kameň biely a ružový


 Jemné ženské náhrdelníky na šnúrke so stuhou vo svetlých farbách. Tieto boli vyrobené zo žltého citrínu a mesačných kemeňov. 

Takéto náhrdelníky sa dajú vyrobiť z menších minerálov a len ak je k dispozícii vhodný textilný materiál hlavne farebne.

Ručne vyrobené i zakončenie, dĺžka podla želania.


Vintage aventurín 


Elegantný vintage kúsok z kameňa aventurín vo výraznej zelenej farbe. Odrotikovaný antialergickým nerezovým drotom.

Takýto náhrdelník je na super tenkej nerezovej retiazke. 

Tvar prívesku sa dá vyrobiť len podľa určitého tvaru kameňa.

Hnedá súprava s jemným náramkom Čokoládovo hnedá sada s veľkým mierne priesvitným vzorovaným achátom. 

Sada nie je z rovnakých kamienkov,  len sa mi postupne farebne hodili. Náhrdelník je hnedý achát, luxusné náušnice jaspis mookait a na náramku korálka z granátu. Celá sada je ručne vyrobená z hypoalergénneho nerezového drôtu. 

Žltý jaspisMasívna súprava s príveskom z horčicovo žltého jaspisu, použité sú hrubšie drotiky a zložitý vzor. Náušnice sú s jaspismi mookait, ten máva krásne výrazné farby, od bordovej cez staroružovú až po takúto krásne žltú. Všetky časti sú z chirurgickej stálofarebnej nerez ocele. 


Bordový jaspis mookait


Znova jaspis mookait, tentokrát v bordovej s rozkošnými napichovačkami. Malý jemný setík na nerezovej retiazke.Kráľovsky modrá sada so sodalitom.
Krásne modrý sodalit v prívesku, korálky lapis lazuli v tenkom náramku a náušničkach, detaily s lístočkami. Všetko hypoalergénna ušľachtilá oceľ. 

Romantické modré prívesky s lístočkami, modré kamienky sú v krásnych farbách sodalit, durmotierit alebo farbené acháty.


Ruženínove srdce


Prívesok s topásom  


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Podmanivý číry, jemne belasý minerál je topás. K prívesku je aj retiazka.

Medený Jaspis - brekcia 

Drôtený detailne prepracovaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s kamienkom brekciový jaspis. Jaspis máva viac čarovných farebných kombinácií, alebo je v jednoliatej matnej farbe. Brekciový máva priehľadné miesta s malými čiastočkami čiernej, bielej i tehlovo červenej.


Prívesok s citrínom  


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Malý žltý minerál je citrín. K prívesku je aj retiazka.Hnedý achát 


Tmavohnedý achát v peknom kontraste s drôtom z chirurgickej ocele na elegantnej šnúrke. Tepané zapínanie z nealergického materiálu.Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Ohnivý achát - náhrdelník
Ohnivý achát - náhrdelník

Hnedý achát  


Originálny vintage náhrdelník z chirurgickej ocele, techika drôtikovania, na antialergickej retiazke.  Krásny kúsok karamelovo hnedého achátu.


Tmavomodrý domortierit Temne modrý dumortierit v kontrastnej kombinácii so strieborným nerezovým drôtom. Vzory z najtenšieho drôtiku a lístočkové ornamenty. Na náhrdelníku zo šnúrky a stúh, všetko antialergické. 


Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Prívesok Ruženín
Prívesok Ruženín

RuženínKrásny kúsok veľkého ruženínu v nerezovom drôte na retiazke, všetko z nehrdzavejúcej nerez ocele.


Modrý sodalit 


Sýto tmavo modrý kamienok - sodalit, vsadený do jemného drôteného vzoru. Celý náhrdelník je z nerezovej antialergickej ocele na nerezovej retiazke s ručne tepaným zapínaním, alebo môže byt aj na kruhovom pamäťovom drôte v čiernej farbe, vtedy je doplnený o ornament, na ktorom je zavesený.SODALIT
SODALIT
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit

Jadeit - nefrit 


Jemne a detailne vypracované náušnice s nádhernými kúskami jadeitu, výraznej zelenej farby a s malinkými korálkami z hematitu. Nerezová ocel, nerezové a antialergické je aj zapínanie.Labradoritové srdce
Labradoritové srdce

Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait
Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait

Jaspis Mookait


Elegantný náhrdelník v žltej farbe. Používam drôt antialergický nerezový. Kameň je jaspis mookait v neskutočnej žltej farbe. Celý náhrdelník je ručne robený, s bavlneným závesom a tepaným zapínaním.Labradorit 


Dva labradority opletané drôtom, technika drôtikovania. Náhrdelniky sú celé ručne robené s krásnym kúskom labradoritu, tepané zapínanie, bavlnená ručne robená šnúrka, všetko z antialegrickej nerez ocele.

Machový achát
Machový achát

Machový achát


Náhrdelník má v zložitom ornamente vsadený tmavozelený machový achát, je skôr tyrkysovo zelený, tento druh achátu je typický tým, že máva zaujímavé machovité vzory, pohľad naň má neskutočnú hĺbku a konkrétne pri tomto mám pocit, že sa pozerám pod morskú hladinu.

Záhneda Tento náhrdelník je vlastne obojstranný, zaujímavý z oboch strán, retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Priehľadný kameň Záhneda je vsadený do jemných detailov z drôtikov tenkých ako vlas.


Karneol


Starostlivo vyberaný veľmi pekne sfarbený karneol s jemnými hnedými žilkami, je vsadený do nerezového drôtu technikou drôtikovania. Náhrdelník je celý z antialergického nerezového materiálu, ktorý nikdy nezmení svoj odtieň.


Prívesok s krištáľom 

Ručne robený drôtený prívesok na retiazke s krásne tvarovaným krištáľom. Retiazka, zapínanie, drôtiky, všetko z antialergickej nerezovej ocele. Materiál je veľmi trvácny a nikdy nezmení svoj odtieň.


Chalcedon 


Ručne robený náhrdelník technikou drôtikovania s jemným belasým kamienkom Chalcedon. Retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Je stálofarebná a nikdy nezmení svoj lesklý odtieť.


Indiánske oko 


Pánsky prívesok z naozaj krásneho kúsku kameňa indiánske oko, kameň má zaujmavú sivoperleťovú kresbu na okraji. Opletaný tenkým nerezovým drôtom, na pánskej koženke, alebo na retiazke z ušľachtilej ocele.


Granát almandín


Medený tepaný drôtikovany náhrdelník. Romantický skutočný talizman na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je malý, ale očarujúci granát Almandín z Indie v temne vínovočervenej farbe omotaný detailnou miniatúrnou drôtenou prácou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť.


Sodalit


Masívnejši medený tepaný drôtikovany náhrdelník s vintage nádychom na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je veľmi pekný kus tmavomodrého sodalitu. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Prípadne vhodný i pre pánov, pekný i na koženke.


Chryzokol 


Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je chryzokol v modro-zelenej farbe. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj pre pánov.


Heliotrop

Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je obľúbený heliotrop s tehlovočervenou a temne zelenou farbou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj ako pánsky, prípadne na koženke :)


Vintage medený náhrdelník, aventurín syntetický

 


Precízne vypracovaný elegantný tepaný a drôtikovaný prívesok starožitného vzhľadu s modrým aventurínom. Kameň je skôr čierno modrý až tmavofialový s krásnymi trblietavými odleskami. Ako väčšina tmavých či zlatých avanturínov na trhu, je i tento syntetický. K prívesku je aj retiazka.Prívesok s korálom.


Tepaný medený prívesok s nádychom secesie. Dokončený patinovaním, s dvoma korálkami z oranžového farbeného korálu. Ku šperku je aj retiazka.


Mosadzný nýhrdelník ľudový

Kruhový náhrdelník z pamäťového drôtu s masívnym mosadzným tepaným príveskom a korálkami. Malá modrá korálka je kameň Lapis Lazuli. Technika drôtikovania a patina.

Veľkosť: 47,5 obvod

Materiál: drôt, mosadz, lapis lazuli                                                     Kontaktný formulár


Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a pravdepodobne už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby. 
.

Každý jeden šperk je originál, rovnako brúsené kabošony používam velmi málo a moje prívesky sú z kameňov prirodzeného nepravidelného tvaru. Preto nikdy nevyrobím dva rovnaké kusy.

.

Aktuálne dostupné výrobky zasielam do dvoch dní od pripísania platby na účet. Šperk nový, na objednávku, vyrábam po vzájomnej komunikácii a konečnom výbere kamienka. Čas výroby sa nadá urýchliť, väčšinou je to do desať dní.
.

Berte prosím na vedomie, že materiál, ktorý používam je prírodný, žiadny kus minerálu nie je dokonale hladký a čistý. Môžu mať na povrchu rôzne škvrny a akoby pukliny, práve preto, že sú to pravé prírodné minerály. Každý jeden má nepravidelný tvar, odlišné farebné odtiene či vzory.  

.

Cena každého náhrdelníku je jednotná .. 29€v prípade drahšieho špecifického kameňa samozrejme vyššia. Labradority momentálne len z dostupných kameňov.


.


* Každý šperk bude dokončený v originálnej darčekovej krabičke.

* Ku každej objednávke bude prirátané poštovné podľa aktuálnych taríf SP.

* Zásielky posielam starostlivo zabalené iba ako poistený list.Galéria drôtených šperkov. Autorské šperky s minerálmi. Šperky s kameňom vytvárané technikou drôtikovania. Autorská tvorba Zirnitra.

Všetky šperky, texty a fotografie na stránkach sú mojou autorskou prácou a v zmysle autorského zákona č. 185/2015z.z. ( v znení č. 125/2016 z.z.) je ich kopírovanie a distribúcia bez súhlasu autora zakázaná.