Galéria šperkov

Väčšina mojich šperkov v galérii je robená na objednávku
a už nie sú v ponuke. Viem vyrobiť podobné. Ovplyvňuje to však dostupnosť rovnakého typu kameňa, takže sa pokojne opýtajte na to, či je to možné a aké minerály práve mám. 


Vyrábam ručne robené drôtikované šperky z medi, mosadze a ušľachtilej ocele. Prívesky z minerálov sú jedinečné. Tieto ručne robené šperky sú všetky originálne zo starostlivo vyberaných kameňov. Každý môj náhrdelník s kameňom je trvácny, pevnej konštrukcie, obvykle s jemným a prepracovaným vzorom. 


Sodalit - 28 €

Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ
Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ

Pekne sfarbený modrý sodalit v drôte z chirurgickéj ocele. Náhrdelník je celý ručne robený s vymenitelnou šnúrkou, môžete ho nosiť na modrej alebo čiernej stužke so zapínaním.

Jadeit - 28 €


Náhrdelník Jadeit
Náhrdelník Jadeit

Krásny zelený jadeit v drôte z chirurgickej ocele s jemným zložitým vzorom.

Celý náhrdelník je antialergický a nikdy nezkoroduje. Na zapínaní je zavesená jadeitová korálka.

Jeden vzor, viac variant kamienkov

                          26 €   

Použitý je krištáľ, aqua aura, topás i záhneda. 

Obľúbený romantický vzor ako stvorený pre elfov a víly. Jemné tkané ornamenty z najtenších drôtov.

Náhrdelník je viac ku krku na malé zapínanie s krásne čírymi kamienkami.
Prívesok s topásom  -  24 €


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Podmanivý číry, jemne belasý minerál je topás. K prívesku je aj retiazka.
Medený Jaspis - brekcia  -  23 €

Drôtený detailne prepracovaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s kamienkom brekciový jaspis. Jaspis máva viac čarovných farebných kombinácií, alebo je v jednoliatej matnej farbe. Brekciový máva priehľadné miesta s malými čiastočkami čiernej, bielej i tehlovo červenej.


Prívesok s citrínom  -  24 €


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Malý žltý minerál je citrín. K prívesku je aj retiazka.Hnedý achát - 25 €


Tmavohnedý achát v peknom kontraste s drôtom z chirurgickej ocele na elegantnej šnúrke. Tepané zapínanie z nealergického materiálu.Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Ohnivý achát - náhrdelník
Ohnivý achát - náhrdelník

Hnedý achát  -  30 €


Originálny vintage náhrdelník z chirurgickej ocele, techika drôtikovania, na antialergickej retiazke.  Krásny kúsok karamelovo hnedého achátu.


Tmavo modrý domortierit - 28 €Temne modrý dumortierit v kontrastnej kombinácii so striebornym nerezovým drôtom. Vzory z najtenšieho drôtiku a lístočkové ornamenty. Na náhrdelníku zo šnúrky a stúh, všetko antialergické. 


Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Prívesok Ruženín
Prívesok Ruženín

RuženínKrásny kúsok veľkého ruženínu v nerezovom drôte na retiazke, všetko z nehrdzavejúcej nerez ocele.


Modrý sodalit  -  24 €


Sýto tmavo modrý kamienok - sodalit, vsadený do jemného drôteného vzoru. Celý náhrdelník je z nerezovej antialergickej ocele na nerezovej retiazke s ručne tepaným zapínaním, alebo môže byt aj na kruhovom pamäťovom drôte v čiernej farbe, vtedy je doplnený o ornament, na ktorom je zavesený.SODALIT
SODALIT
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit

Jadeit - nefrit  -  26 €


Jemne a detailne vypracované náušnice s nádhernými kúskami jadeitu, výraznej zelenej farby a s malinkými korálkami z hematitu. Nerezová ocel, nerezové a antialergické je aj zapínanie.Labradoritové srdce
Labradoritové srdce

Labradorit


Tento náhrdelník už má svojho majiteľa, ale na objednávku spravím podobný, identický kameň sa samozrejme nájsť nedá, ale môžem pohľadať podobný. Ručne robené je všetko, i tepané zapínanie, bavlnené šnúrky a celá konštrukcia. Antialergická nerezová oceľ.

49 €

Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait
Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait

Jaspis Mookait


Elegantný náhrdelník v žltej farbe. Používam drôt antialergický nerezový. Kameň je jaspis mookait v neskutočnej žltej farbe. Celý náhrdelník je ručne robený, s bavlneným závesom a tepaným zapínaním.Labradorit - 36 €


Dva labradority opletané drôtom, technika drôtikovania. Náhrdelniky sú celé ručne robené s krásnym kúskom labradoritu, tepané zapínanie, bavlnená ručne robená šnúrka, všetko z antialegrickej nerez ocele.

Machový achát
Machový achát

Machový achát - 36 €


Náhrdelník má v zložitom ornamente vsadený tmavo zelený machový achát, je skôr tyrkysovo zelený, tento druh achátu je typický tým, že máva zaujímavé machovité vzory, pohľad naň má neskutočnú hĺbku a konkrétne pri tomto mám pocit, že sa pozerám pod morskú hladinu.

Záhneda - 21 €Tento náhrdelník je vlastne obojstranný, zaujímavý z oboch strán, retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Priehľadný kameň Záhneda je vsadený do jemných detailov z drôtikov tenkých ako vlas.


Karneol


Starostlivo vyberaný velmi pekne sfarbený karneol s jemnými hnedými žilkami, je vsadený do nerezového drôtu technikou drôtikovania. Náhrdelník je celý z antialergickeho nerezového materiálu, ktorý nekdy nezmení svoj odtieň.


Vločkový obsidián - 20 €


Nepriehľadný kameň vločkový obsidián ploskejšieho tvaru je omotaný očkami z tenkého nerezového drôtu, na nerezovej retiazke s ručne robeným zapínaním.


Červený achát - 21 €Jemne priehľadný červený achát s tenkými bielymi pásikmi vsadený do nerezového drôtu. Na nerezovej retiazke s ručne tepaným zapínaním


Prívesok s krištáľom  -  21 €


Ručne robený drôtený prívesok na retiazke s krásne tvarovaným krištáľom. Retiazka, zapínanie, drôtiky, všetko z antialergickej nerezovej ocele. Materiál ve velmi trvácny a nikdy nezmení svoj odtieň.


Chalcedon  -  21 €


Ručne robený náhrdelník technikou drôtikovania s jemným belasým kamienkom Chalcedon. Retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Je stálofarebná a nikdy nezmení odtie.


Indiánske oko - 26 €


Pánsky prívesok z naozaj krásneho kúsku kameňa indiánske oko, kameň má zaujmavú sivo perleťovú kresbu na okraji. Opletaný tenkým nerezovým drôtom, na pánskej koženke, alebo na retiazke z nerezovej ocele.


Granát almandín  -  26  €


Medený tepaný drôtikovany náhrdelník. Romantický skutočný talizman na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je malý ale očarujúci granát Almandín z Indie v temne vínovo červenej farbe omotaný detailnou miniatúrnou drôtenou prácou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť.


Sodalit


Masívnejši medený tepaný drôtikovany náhrdelník s vintage nádychom na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je veľmi pekný kus tmavo modrého sodalitu. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Prípadne vhodný i pre pánov, pekný i na koženke.


Chryzokol  -  24 €


Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je chryzokol v modro-zelenej farbe. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj pre pánov.


Heliotrop

Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je obľúbený heliotrop s tehlovo červenou a temne zelenou farbou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj ako pánsky, prípadne na koženke :)


Nefrit


Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník s romantickým lesným nádychom ako pre vílu na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je nefrit v jemnej zelenej farbe. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť.


Bronzit - 26 €


Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník s historickým nádychom na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je krásny lesklý bronzit. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Veľmi vhodný pre pánov.


Prívesok s krištáľom v medi


Drôtený prívesok z medeného patinovaného drôtu s jemne matným krištáľom slzového tvaru. K prívesku je aj retiazka.
Vintage medený náhrdelník, aventurín syntetický

  29 €


Precízne vypracovaný elegantný tepaný a drôtikovaný prívesok starožitného vzhľadu s modrým aventurínom. Kameň je skôr čierno modrý až tmavo fialový s krásnymi trblietavými odleskami. Ako väčšina tmavých či zlatých avanturínov na trhu, je i tento syntetický. K prívesku je aj retiazka.Prívesok s korálom.


Tepaný medený prívesok s nádychom secesie. Dokončený patinovaním, s dvoma korálkami z oranžového farbeného korálu. Ku šperku je aj retiazka.


Medená vážka


Masívnejšia tepaná medená vážka. Originálny romantický prívesok. Ku šperku je aj retiazka.


Mosadzný prívesok Aqua aura


Drôtikovaný jemný prívesok z mosadzného drôtu so vsadeným kamienkom Aqua aura v tvare zubu. Aqua aura má jemné dúhové odlesky. Hodí sa aj pre dámy na náhrdelníku zo šifónovej stuhy a šnúrky. 
Orientálny náhrdelník


Orientálny tepaný náhrdelník z mosadzného drôtu s korálkami, ako z Tisíc a jednej noci..  Zavesený je na ručne robenej bavlnenej šnúrke, viaže sa na mašličku, takže sa môže nastaviť jeho dĺžka.  


Mosadzný nýhrdelník ľudový

Kruhový náhrdelník z pamäťového drôtu s masívnym mosadzným tepaným príveskom a korálkami. Malá modrá korálka je kameň Lapis Lazuli. Technika drôtikovnia a patina.

Veľkosť: 47,5 obvod

Materiál: drôt, mosadz, lapis lazuliMedený so zeleným kabošonom

Kruhový náhrdelník z pamäťového drôtu s medeným tepaným príveskom s krásne zeleným skleným kamienkom. Technika drôtikovnia a patina.

Veľkosť: 47,5 obvod


Tepaný husľový klúč

Kruhový náhrdelník z pamäťového drôtu s medeným tepaným príveskom a korálkami. Technika drôtikovnia a patina. Ku šperku je aj retiazka.                         Viac z tvorby na podstránke  "Pre alergikov"  :)

           Kontaktný formulár :


Galéria drôtených šperkov. Autorské šperky s minerálmi. Šperky s kameňom vytvárané technikou drôtikovania. Autorská tvorba Zirnitra.

Všetky šperky, texty a fotografie na stránkach sú mojou autorskou prácou a v zmysle autorského zákona č. 185/2015z.z. ( v znení č. 125/2016 z.z.) je ich kopírovanie a distribúcia bez súhlasu autora zakázaná.