Galéria šperkov


Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku
a pravdepodobne už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby.  Napíšte mi a objednajte si niečo nové, originálne a jedinečné.


Verdit
Verdity mi už dávnejšie učarovali. Pochádzaju z Južnej Afriky, Zimbabwe a vždy sú úžasne zelené. Nestretám ich často, no ak nejaký nájdem vždy ma dostane. Tento má nádherné farby, je ako maľovaný. Preto som vytvorila vzor s jednoduchými líniami, čistých tvarov, aby som neprebila čarovné vzory tohto kamienka. Ako obyčajne - nerezová a chirurgická oceľ.Záhneda s jemným secesným vzorom.


Luxusný temne tmavý labradorit

Náhrdelník - 38 €


Modrý achát


Náhrdelník s achátom. Kamienok je pekný kus modrého dendrického achátu. Technika drôtikovania z tenučkých drôtov. Milé detaily s lístočkami ako pre vílu či elfa.

Použitý materiál je hypoalergénny a nikdy nekoroduje. Je to nerezový drôt a chirurgická oceľ.

Ručne robené zapínanie, tenká chirurgická retiazka.


Šperk z vintage série so vsadeným modrým aventurínom.


Elegantný vintage prívesok na tenučkej retiazke, prepracovaný s lístočkami a malými turmalínovymi koralkami. Kamienok je nefrit jadeit.

Unakit a akvamarín


Unakit
Unakit

Pokračujem kolekciou trochu vintage. 

Je inšpirovaná secesiou, všetky moje šperky sú vlastne v tomto duchu i preto, že je to moje najoblúbenejšie obdobie zo všetkých umeleckých smerov. Vzory spojené s prírodou, úchvatné elfské ornamenty.

Tieto dva kamienky sú unakit a akvamarín, no dajú sa vyrobiť i z iných minerálov.Akvamarín
Akvamarín

Sodalit

Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ
Náhrdelník Sodalit, chirurgická oceľ

Pekne sfarbený modrý sodalit v drôte z chirurgickej ocele. Náhrdelník je celý ručne robený s vymeniteľnou šnúrkou, môžete ho nosiť na modrej alebo čiernej stužke so zapínaním.
Sodalit
Sodalit

Jadeit


Náhrdelník Jadeit
Náhrdelník Jadeit

Krásny zelený jadeit v drôte z chirurgickej ocele s jemným zložitým vzorom.

Celý náhrdelník je antialergický a nikdy nezkoroduje. Na zapínaní je zavesená jadeitová korálka.

Veľký ametyst


                          

Použitý kameň je ametyst. 

Zložitým čipkovaným vzorovaním je vytvorený prívesok výrazneho vzhľadu.

Všetky časti sú z hypoalergénnej nerezovej oceľe. Nekoroduje a ostane navždy rovnako lesklá.


Aventurín a achát


Podobné farby no dva rozdielne kamene. 

Krásne tmavý aventurín vľavo,  máva jemné trblietavé čiastočky.

Tmavozelený achát srdcového tvaru.


Vintage aventurín 


Elegantný vintage kúsok z kameňa aventurín vo výraznej zelenej farbe. Odrotikovaný antialergickým nerezovým drotom.

Takýto náhrdelník je na super tenkej nerezovej retiazke. 

Tvar prívesku sa dá vyrobiť len podľa určitého tvaru kameňa.

Žltý jaspisMasívna súprava s príveskom z horčicovo žltého jaspisu, použité sú hrubšie drotiky a zložitý vzor. Náušnice sú s jaspismi mookait, ten máva krásne výrazné farby, od bordovej cez staroružovú až po takúto krásne žltú. Všetky časti sú z chirurgickej stálofarebnej nerez ocele. 


Kráľovsky modrá sada so sodalitom.
Krásne modrý sodalit v prívesku, korálky lapis lazuli v tenkom náramku a náušničkach, detaily s lístočkami. Všetko hypoalergénna ušľachtilá oceľ. 

Romantické modré prívesky s lístočkami, modré kamienky sú v krásnych farbách sodalit, durmotierit alebo farbené acháty.


Ruženínove srdce


Prívesok s topásom  


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Podmanivý číry, jemne belasý minerál je topás. K prívesku je aj retiazka.

Medený Jaspis - brekcia 

Drôtený detailne prepracovaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s kamienkom brekciový jaspis. Jaspis máva viac čarovných farebných kombinácií, alebo je v jednoliatej matnej farbe. Brekciový máva priehľadné miesta s malými čiastočkami čiernej, bielej i tehlovo červenej.


Prívesok s citrínom  


Drôtený tepaný prívesok z medeného patinovaného drôtu s historickým nádychom. Malý žltý minerál je citrín. K prívesku je aj retiazka.Hnedý achát 


Tmavohnedý achát v peknom kontraste s drôtom z chirurgickej ocele na elegantnej šnúrke. Tepané zapínanie z nealergického materiálu.Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Hnedý achát - náhrdelník chirurgická aceľ
Ohnivý achát - náhrdelník
Ohnivý achát - náhrdelník

Hnedý achát  


Originálny vintage náhrdelník z chirurgickej ocele, techika drôtikovania, na antialergickej retiazke.  Krásny kúsok karamelovo hnedého achátu.


Tmavomodrý domortierit Temne modrý dumortierit v kontrastnej kombinácii so strieborným nerezovým drôtom. Vzory z najtenšieho drôtiku a lístočkové ornamenty. Na náhrdelníku zo šnúrky a stúh, všetko antialergické. 


Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Náhrdelník z chirurgickej oceľe - dumortier
Prívesok Ruženín
Prívesok Ruženín

RuženínKrásny kúsok veľkého ruženínu v nerezovom drôte na retiazke, všetko z nehrdzavejúcej nerez ocele.


Modrý sodalit 


Sýto tmavo modrý kamienok - sodalit, vsadený do jemného drôteného vzoru. Celý náhrdelník je z nerezovej antialergickej ocele na nerezovej retiazke s ručne tepaným zapínaním, alebo môže byt aj na kruhovom pamäťovom drôte v čiernej farbe, vtedy je doplnený o ornament, na ktorom je zavesený.SODALIT
SODALIT
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit
Náušnice z chirurgickéj ocele - Nefrit

Jadeit - nefrit 


Jemne a detailne vypracované náušnice s nádhernými kúskami jadeitu, výraznej zelenej farby a s malinkými korálkami z hematitu. Nerezová ocel, nerezové a antialergické je aj zapínanie.


Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait
Horčicový náhrdelník s kameňom Jaspis Mookait

Jaspis Mookait


Elegantný náhrdelník v žltej farbe. Používam drôt antialergický nerezový. Kameň je jaspis mookait v neskutočnej žltej farbe. Celý náhrdelník je ručne robený, s bavlneným závesom a tepaným zapínaním.Labradorit 


Dva labradority opletané drôtom, technika drôtikovania. Náhrdelniky sú celé ručne robené s krásnym kúskom labradoritu, tepané zapínanie, bavlnená ručne robená šnúrka, všetko z antialegrickej nerez ocele.

Machový achát
Machový achát

Machový achát


Náhrdelník má v zložitom ornamente vsadený tmavozelený machový achát, je skôr tyrkysovo zelený, tento druh achátu je typický tým, že máva zaujímavé machovité vzory, pohľad naň má neskutočnú hĺbku a konkrétne pri tomto mám pocit, že sa pozerám pod morskú hladinu.

Karneol


Starostlivo vyberaný veľmi pekne sfarbený karneol s jemnými hnedými žilkami, je vsadený do nerezového drôtu technikou drôtikovania. Náhrdelník je celý z antialergického nerezového materiálu, ktorý nikdy nezmení svoj odtieň.


Prívesok s krištáľom 

Ručne robený drôtený prívesok na retiazke s krásne tvarovaným krištáľom. Retiazka, zapínanie, drôtiky, všetko z antialergickej nerezovej ocele. Materiál je veľmi trvácny a nikdy nezmení svoj odtieň.


Chalcedon 


Ručne robený náhrdelník technikou drôtikovania s jemným belasým kamienkom Chalcedon. Retiazka, zapínanie a drôtiky sú z antialergickej nerezovej ocele. Je stálofarebná a nikdy nezmení svoj lesklý odtieť.


Indiánske oko 


Pánsky prívesok z naozaj krásneho kúsku kameňa indiánske oko, kameň má zaujmavú sivoperleťovú kresbu na okraji. Opletaný tenkým nerezovým drôtom, na pánskej koženke, alebo na retiazke z ušľachtilej ocele.


Granát almandín


Medený tepaný drôtikovany náhrdelník. Romantický skutočný talizman na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je malý, ale očarujúci granát Almandín z Indie v temne vínovočervenej farbe omotaný detailnou miniatúrnou drôtenou prácou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť.


Sodalit


Masívnejši medený tepaný drôtikovany náhrdelník s vintage nádychom na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je veľmi pekný kus tmavomodrého sodalitu. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Prípadne vhodný i pre pánov, pekný i na koženke.


Chryzokol 


Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je chryzokol v modro-zelenej farbe. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj pre pánov.


Heliotrop

Medený tepaný drôtikovaný náhrdelník na retiazke so zapínaním. Vsadený kameň je obľúbený heliotrop s tehlovočervenou a temne zelenou farbou. Dĺžka retiazky sa dá prispôsobiť. Vhodný aj ako pánsky, prípadne na koženke :)


Vintage medený náhrdelník, aventurín syntetický

 


Precízne vypracovaný elegantný tepaný a drôtikovaný prívesok starožitného vzhľadu s modrým aventurínom. Kameň je skôr čierno modrý až tmavofialový s krásnymi trblietavými odleskami. Ako väčšina tmavých či zlatých avanturínov na trhu, je i tento syntetický. K prívesku je aj retiazka.Prívesok s korálom.


Tepaný medený prívesok s nádychom secesie. Dokončený patinovaním, s dvoma korálkami z oranžového farbeného korálu. Ku šperku je aj retiazka.


                                                     Kontaktný formulár


Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a pravdepodobne už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby. 
.

Každý jeden šperk je originál, rovnako brúsené kabošony používam velmi málo a moje prívesky sú z kameňov prirodzeného nepravidelného tvaru. Preto nikdy nevyrobím dva rovnaké kusy.


Čas výroby sa nadá urýchliť, väčšinou je to do desať dní.

.

Materiál, ktorý používam je prírodný, žiadny kus minerálu nie je dokonale hladký a čistý. Môžu mať na povrchu rôzne škvrny a akoby pukliny, práve preto, že sú to pravé prírodné minerály. Každý jeden má nepravidelný tvar, odlišné farebné odtiene či vzory. 


.


* Každý šperk bude dokončený v originálnej darčekovej krabičke.

* Ku každej objednávke bude prirátané poštovné podľa aktuálnych taríf SP.

* Zásielky posielam starostlivo zabalené iba ako poistený list.Galéria drôtených šperkov. Autorské šperky s minerálmi. Šperky s kameňom vytvárané technikou drôtikovania. Autorská tvorba Zirnitra.

Všetky šperky, texty a fotografie na stránkach sú mojou autorskou prácou a v zmysle autorského zákona č. 185/2015z.z. ( v znení č. 125/2016 z.z.) je ich kopírovanie a distribúcia bez súhlasu autora zakázaná.