Galéria šperkov
Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby. Napíšte mi a objednajte si niečo nové, originálne a jedinečné.
Používaný materiál je vhodný pre alergikov a nekoroduje. Drôty z nerezovej ocele rôznych hrúbok, ostaté komponenty z kvalitnej chirurgickej ocele.

Facebook funpage - ZIRNITRA Labradorit

Šperk z úžasného svetlého labradoritu. Tieto kamienky ma vedia vždy prekvapiť svojimi dúhovymi farbami, menia sa od žltej cez zelenú a prechádzajú do tyrkysovo modrej. Labradorit je mystický a ochranný kameň. Navodzuje pokoj v duši, potláča strach, neistotu, depresie a stres, upokojuje myseľ. Je kameňom premeny a je veľmi nápomocný v dobe veľkých životných zmien. Prináša silu a vytrvalosť. Pomáha prekonávať sklamania z minulosti a ochraňuje pred útokmi všetkého negatívneho z okolia, pred takzvanými energetickými upírmi či pred urieknutím.  Priťahuje šťastie a zlepšuje kreativitu a nápaditosť. Labradorit je kameň "individualista", preto ho treba nosiť samostatne, nie s inými minerálmi.
Môj nový drôtovaný prívesok je z nerezových drôtikov, je to veľmi pevný materiál, ktorý nemení svoj lesk a farbu.
Zavesený je na tenučkej chirurgickéj retiazke. Ako pre náušničky som zvolila kamienok tigrie oko multicolor tentokrát v sivom prevedení, k prívesku sa krásne hodia.
Zelený granát

Kamienok  s krásne zelenou farbou a zaujímavou štruktúrou vsadený do zložitého vzoru z drôtov. Použila som tvrdý a trvácny materiál, vhodný i pre alergikov. Minerál je zelený granát z Tanzánie, ktorý pomáha potlačiť smútok a depresie. Jeho povrch je nerovný, je to skôr kameň v surovom stave, pôsobí viac prírodne.

Náušničky som doladila farebne, použitý je kamienok tigrie oko multicolor. Všetko je z nerezovej a chirurgickej ocele.   


Modré sadySýto modré kombinácie z minerálov sodalit alebo lapis lazuli.
Verdity


Verdity mi už dávnejšie učarovali. Pochádzaju z Afriky, Zimbabwe a vždy sú úžasne zelené. Nestretám ich často, no ak nejaký nájdem vždy ma dostane. Tieto majú nádherné farby, sú ako maľované. Vytváram im vzor s jednoduchými líniami, čistých tvarov, aby som neprebila čarovné kresby tohto kamienka. Ako obyčajne - nerezová a chirurgická oceľ.
ŽLTÝ JASPIS

Sada so žltým jaspisom, na naušnicky je použité skamenelé drevo, ktoré sa k prívesku dokonale farebne hodí.

SODALIT

Súprava s kráľovsky modrým sodalitom.


Jemné pastelové odtiene


Ametysty, ruženíny, aqua aura a akvamarín
FLUORIT

Fluorit so zaujímavým vzorom a doladenými náušničkami.


RUŽENÍN


Ruženín najoblúbenejší kameň lásky, z tohto kamienka sú veľmi pekné sady, dajú sa i s náušničkami či náramkom.
AVENTURÍN

Veľmi pekná farba aventurínu, nie tak častá, dokonale ladí so striebornou farbou drôtu. Šperk veľký a masívny z hrubších drôtov.

Labradority


Labradority majú každý inú kombináciu farieb. Je takmer nemožné nájsť dva rovnaké kusy. Preto sú všetky výrobky z nich jedinečné a originálne.


Trochu orientálny vzor s nádherne žltým jaspisom.Pekný kúsok kamienka v nerezovej oceli. Jaspis epidot máva pekné odtiene zelenej.
Jadeit


Elegantný vintage prívesok na tenučkej retiazke, prepracovaný s lístočkami a malými turmalínovymi koralkami. Kamienok je nefrit jadeit. 


Ametyst


Tento nádherný ametyst sa mi dostal do rúk náhodou a ďalší taký už asi nenájdem. Prívesok, ktorý je z neho je preto naozaj výnimočný.


Acháty a jaspis


Trojica kamienkov v zemitých farbách, dva hnedé acháty, jeden tmavý, na svetle jemne priesvitný, druhý svetlý - karamelovo hnedý a výrazne červený brekciový jaspis. Vintage sada z chirurgickej ocele.


Krásny veľký ruženín opletaný nerezovým drôtom.
Záhneda s jemným secesným vzorom. 
Modrý achátNáhrdelník s achátom. Kamienok je pekný kus modrého dendrického achátu. Technika drôtikovania z tenučkých drôtov. Milé detaily s lístočkami ako pre vílu či elfa.

Použitý materiál je hypoalergénny a nikdy nekoroduje. Je to nerezový drôt a chirurgická oceľ.

Ručne robené zapínanie, tenká chirurgická retiazka.Žltý jaspisMasívna súprava s príveskom z horčicovo žltého jaspisu, použité sú hrubšie drotiky a zložitý vzor. Náušnice sú s jaspismi mookait, ten máva krásne výrazné farby, od bordovej cez staroružovú až po takúto krásne žltú. Všetky časti sú z chirurgickej stálofarebnej nerez ocele.  
Pokračujem kolekciou trochu vintage.

Je inšpirovaná secesiou, všetky moje šperky sú vlastne v tomto duchu i preto, že je to moje najoblúbenejšie obdobie zo všetkých umeleckých smerov. Vzory spojené s prírodou pripomínajú úchvatné elfské ornamenty.

Tieto dva kamienky sú unakit a akvamarín, no dajú sa vyrobiť i z iných minerálov.


Zelený chalcedón


Chalcedón býva väčšinou svetlo modrý. Tu som použila zelený, vsadila ho do výrazného veľkého ornamentu.

  Avanturíny


Jaspis mookaitMookaity majú veľmi pekné výrazné farby. Od žltej cez tmavo ružovú až po bordovú. Rôzne farby a tvary mookaitov zaručujú, že každý jeden prívesok z nich bude originál.


Citrín


Veľký citrín v mojom obľúbenom secesnom vzore. Ako takmer všetky moje výrobky i tento je z ušľachtilej nerez ocele, doplnený je o malé tepané lístočky a korálku z opalitu.Hnedý achát, mookait, granátTáto sada nebola z jedného druhu minerálu a predsa sa dala krásne spoločne zladiť. V nárdelníku je vsadený hnedý achát, náušnice sú z jaspisu mookait a v jemnom náramku korálky z granátu.

Rada vás privítam na svojej facebook stránke ZIRNITRA, kde mi môžete napísať žiadosť o vytvorenie šperku na mieru. 


Všetky šperky na týchto stránkach sú vyrobené na objednávku a už nie sú v ponuke. Fotografie sú pre inšpiráciu a slúžia len ako ukážka mojej tvorby. Napíšte mi a objednajte si niečo nové, originálne a jedinečné.Používaný materiál je vhodný pre alergikov a nekoroduje. Drôty z nerezovej ocele rôznych hrúbok, ostaté komponenty z kvalitnej chirurgickej ocele.  Nie je možné vyrobiť dva rovnaké prívesky, ani podobné, pretože kamienky majú nepravidelný tvar.